FENG SHUI

 

Anna Grusza ukończyła Akademię Feng Shui we Wrocławiu i obroniła pracę dyplomową u prof. Zbigniewa Królickiego w 2004 roku. Jest absolwentką Politechniki Białostockiej z tytułem magistra inżyniera architekta. Nieustająco fascynuje się psychologią człowieka i przestrzeni, bada wzajemne oddziaływanie zjawisk i modalności.

Ustawienie przestrzeni może wpłynąć w 30% na los ludzi przebywających w niej, reszta to wpływ aktywności ludzkiej oraz determinacji sił wyższych.
Każdy człowiek tworzy swój los poprzez starania i dążenia, które prowadzą do konkretnych zdarzeń w świecie fizycznym. Zanim jednak zobaczy rezultat, wszystko zaistnieje najpierw w energii. Dlatego tak ważne jest uznanie sfery subtelnej, energetycznej, nie widocznej bez wprawy rozpoznawania. To ona jest osnową losu człowieka. Szczęśliwy los, pomyślny los jest wart starań i dążeń dlatego warto mieć świadomość zależności między energiami, świadomość przyczyn i konsekwencji różnych interwencji ludzkich, by stworzyć życie w maksymalnej do uzyskania pełni.Zapraszamy do nabycia projektu Feng Shui domu kopułowego, który pomoże Ci w zaplanowaniu przestrzeni, w której będziesz żył w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Nasze projekty obejmują usytuowanie domu na działce, uwzględniając ukształtowanie terenu i istniejące zagospodarowanie.

Przy projektowaniu bada się wpływ mitycznych zwierząt, takich jak Czarny Żółw, Zielony Smok, Biały Tygrys i Czerwony Feniks. Projekt obejmuje także wskazanie nasadzenia roślinności lub jej modyfikacje, małą architekturę, kolorystykę oraz rozmieszczenie mebli, urządzeń i znaczących przedmiotów.

Przy projektowaniu przestrzeni domu konsultujemy się z inwestorem, biorąc pod uwagę daty urodzenia mieszkańców lub właściciela, preferencje i potrzeby wyrażone we wstępnej rozmowie z konsultantem Feng Shui. Projekt z maksymalnie zrozumiałym opisem i prostymi rysunkami poglądowymi przekazywany jest do rąk inwestora lub reprezentantów inwestora. Można wybrać projekt usadowienia budynku na działce lub projekt wnętrza budynku. Dojazd do działki jest kalkulowany indywidualnie, a cena za projekt uzależniona jest od powierzchni działki i powierzchni budynku. Wymagana jest 30% zaliczka.

Feng shui, co dosłownie oznacza “wiatr i woda”, to chińska sztuka aranżacji, której zasady polegają na odpowiednim dopasowaniu poszczególnych elementów środowiska w celu osiągnięcia harmonii z otoczeniem i przyrodą. Zasady budowy domu zgodnie z feng shui uczą, jak podzielić przestrzeń na poszczególne części, które wpłyną w charakterystyczny sposób na różne aspekty ludzkiego życia, takie jak miłość, praca czy finanse. Projektując wnętrze domu zgodnie z feng shui, ważne jest zachowanie równowagi energii i dostosowanie rozmieszczenia mebli do siatki bagua, która pozwala określić, które obszary wnętrza oraz kierunki geograficzne wpływają na daną osobę szczególnie pozytywnie.

Zapewniamy, że nasz projekt Feng Shui domu kopułowego pomoże Ci stworzyć przestrzeń, w której będziesz mógł osiągnąć harmonię ze środowiskiem naturalnym i cieszyć się pełnią życia.

 

 

Zasady feng shui w domu obejmują koncepcję Osiem Trygramów / Siatka Bagua, według której siły natury można sprowadzić do ośmiu podstawowych trygramów. Są one graficznie reprezentowane na tzw. bagua: oktagonie, podzielonym na osiem równych części, z których każda odpowiada jednemu z trygramów.Te części zgodnie z zasadami feng shui interpretowane są jako dziedziny życia: kariera i droga życia, wiedza i mądrość życiowa, rodzina, przodkowie, bogactwo, dobrobyt, sława i reputacja, związki, miłość, kreacja, dzieci, pomocni ludzie.

Elementy feng shui w aranżacji wnętrz domu, pierwszym krokiem jest zawsze odzwierciedlenie na planie swojego domu stref bagua. Jak już wspomniano, dzieli ona przestrzeń mieszkalną na części, które odpowiadają różnym dziedzinom życia. Przyporządkowanie tych sfer konkretnym miejscom (pomieszczeniom) ukazuje, gdzie można/należy coś zmienić, by poprawić swoje życie.

 

 

Zgodnie z zasadami Feng Shui, w aranżacji przestrzeni i życia domowego trzeba uwzględniać oddziaływanie psychologiczne światła słonecznego, powierzchni przestrzeni, aranżację wejścia do domu, poczucie harmonii bez przeładowania przedmiotami, wrażenie ładu i porządku.

Prawidłowe rozplanowanie funkcji, ilość światła, skierowanie stron świata, kolorystyka, harmonia w energii żeńskiej i męskiej, pomaga we wzmacnianiu zdrowia, napełnia mieszkańców dobrą energią, sprzyja dobremu samopoczuciu, osiąganiu założonych celów i poprawia ogólne funkcjonowanie.

Yin i Yang to dwie przeciwstawne energie, które zarazem do siebie dążą i się nawzajem uzupełniają. Symbolizują aktywność i bierność, są wszędzie, dlatego ich uniwersalność pozwala na określanie natury rzeczy we wszechświecie. Dom również podlega takim przepływom i należy dążyć do harmonizacji tych sił.


Współcześnie, coraz większą wagę przywiązuje się do urządzania wnętrz w sposób zrównoważony, zgodny z naturą i z poszanowaniem dla środowiska. Używanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, beton konopny, wełna drzewna czy tynk gliniany, jest szczególnie polecane, ponieważ wprowadza to do przestrzeni elementy przyrody, które sprzyjają naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

 

 

Jednakże, estetyka również odgrywa niezwykle ważną rolę we wnętrzach. Piękno wokół nas stymuluje naszą kreatywność i inspiruje nas do działania. Zadbana i estetycznie urządzona przestrzeń pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i pomaga nam w codziennych czynnościach, zarówno w pracy, jak i w odpoczynku.

Aby wnętrza były nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne, każde pomieszczenie powinno być odpowiednio urządzone, tak aby sprzyjało wszelkim dziedzinom życia mieszkańców Feng shui, czyli chińska sztuka aranżacji przestrzeni, może być pomocna w tym zakresie.

 

Menu