O NAS

 

Głównym zamysłem naszych działań jest stworzenie zdrowych domów a następnie zainicjowanie budowy zdrowych osiedli, wiosek i społeczeństw zharmonizowanych z otaczającą naturą. Od 2012 roku działamy w branży budownictwa naturalnego pod szyldem Earth-Heart Budownictwo Naturalne.

Budujemy używając betonu konopnego, kompresowanej słomy i stosując tynki gliniane. Prowadziliśmy również działania edukacyjne i szkoleniowe. Zdobytą praktyczną wiedzę i bogate doświadczenie wykorzystujemy przy projekcie modułowych domów kopułowych DOMIR.

Unikatowość domów kopułowych polega na tym, że dzięki swojej formie oraz konstrukcji zapewniają głębokie poczucie bezpieczeństwa, spokoju, harmonii i wygody.

Domy nasze swoim kształtem nawiązują do tego, co w przyrodzie najlepsze, a do ich budowy używamy wysokiej jakości naturalnych materiałów budowlanych, które są ekologiczne i przyjazne środowisku.

Jesteśmy przekonani, że sposób budowania, który oferujemy, jest korzystny dla naszych klientów oraz dla środowiska naturalnego. I mamy tego potwierdzenie w postaci zadowolonych mieszkańców kopułowych domów.

 


 

Ponieważ tradycja i to, skąd się wywodzimy, są dla nas ważne, stąd nasze logo przedstawia stary słowiański znak SWADZIEBNIK / 

Znak SWADZIEBNIK /   jest pokazany jako tajemniczy, owiany legendą Kwiat Paproci (Pąp Rudzi) ułożony z dwóch elementów w słowiańskich kolorach – prawoskrętnego niebieskiego (symbolizującego Niebo) i lewoskrętnego czerwonego (symbolizującego Ogień, Ziemię) na białym tle.

Z jednej strony jest to znak ślubów – swadźby, a z drugiej znak wierności wartościom i ślubom rozumianym jako przysięga  – Znak Mocnej Więzi – Obwaru i Okołu (gromady) Sjemi – Rodziny i Rodu.

Jest to znak złączenia węzłem wieczystym; znak związku Ciała, Duszy, Ducha i Światłości w nową Żywą Jedność – połączenie Ognia i Wody – męskiego z żeńskim.


Złożony jest on z 4 liter S, splecionych w dwie ósemki.

8 – symbol pełni
– symbol nieskończoności

Pełna symbolika to 44
4 złączone koła – symbol wspólnoty, ale także kierunków świata, pór roku

Brak domknięcia kół – symbol wolności, ale także osoby, osobowości, indywidualności

Centralny punkt – symbol Boga Bogów – Swąta – Światła Świata [Świętowita, Światłowiłta, Światowida, Światowita]

 

 


 

DOMIR spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „MODUŁOWY DOM KOPUŁOWY”.

Celem projektu jest wdrożenie w inkubowanej firmie innowacyjnego produktu w postaci gotowych modułów wypełnionych betonem konopnym, z których składane będą domy w kształcie kopuły.

Efektem projektu będzie powstanie produktu w postaci gotowych modułów wypełnionych betonem konopnym.

 

Wartość projektu ogółem wynosi: 1 391 774.91 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 999 546.45 PLN

 

Menu